Sodelovanje slovenskih gasilcev v projektu Interreg Italija-Slovenija – FIRESAFENET

V soboto, 6. septembra 2025, je iz Nove Gorice na Sardinijo odpotovalo 23 gasilcev, ki se bodo v tem tednu usposabljali za uporabo taktičnih ognjev – izvajanje preventivnih požigov in protipožigov.

Ekipa je na Sardinijo prispela v nedeljo v večernih urah in se namestila v prostorih šole v mestu Suni.

Danes dopoldne so se izobraževali v občinski dvorani, kjer so spoznavali taktiko uporabe ognja v preventivne namene. Popoldne pa so gasilci skupaj s pripadniki gozdne straže začeli praktično delo na terenu in pod nadzorom inštruktorjev preventivno požgali 9,8 hektara.

Jutrišnji dan bo podoben današnjemu: dopoldanskemu izobraževanju na občini bo sledilo terensko praktično delo, kjer bodo pridobili številna nova znanja in izkušnje.

Več o projektu

Išči

+